Krótki opis

Ernest (nr rej. P-5303/22) pies, urodzony w 2021r., przyjechał do Schroniska z ul. Barszczańskiej w dniu 01.10.2022 r.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Ernest

Krótki opis

Ernest (nr rej. P-5303/22) pies, urodzony w 2021r., przyjechał do Schroniska z ul. Barszczańskiej w dniu 01.10.2022 r.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Ernest (nr rej. P-5303/22) pies urodzony w 2021 r., przyjechał do Schroniska z ul. Barszczańskiej 01.10.2022 r.

Ernest to pies w typie bulla. Jest niedużych rozmiarów - sięga do połowy łydki. Ma czarne umaszczenie i jest dobrze zbudowany.

Umięśniona sylwetka daje mu dużo siły, Ernest ciągnie na spacerze. Bullowate cechy charakteru widać na pierwszy rzut oka: jak się cieszy, to całym sobą. Kiedy widzi wolontariuszy ciężko zapanować nad emocjami: szczeka, skacze, biega dookoła nie mogąc ustać w miejscu. Ludzki dotyk działa na niego pobudzająco – ciężko mu zachować mu spokój czy skupienie. Lekarstwem są długie, spokojne spacery, które działają kojąco. Nakładanie obroży czy też podpinanie smyczy to zawody – czy wolontariusz sprawniej ją założy, czy może Ernest sprawniej za nią chwyci. Dlatego Ernest potrzebuje człowieka zdecydowanego i spokojnego, który jest cierpliwy i jasno postawi granice.

Po wyjściu ze schroniska Ernest jest najbardziej aktywny, wtedy najmocniej wyrywa i ciągnie. Najpierw załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, potem skupia się na węszeniu, dopiero wtedy się uspokaja. Nieważne, czy to ruchliwa ulica biegnąca obok, czy to przejście po pasach, czy wędrówka po schodach – mało co potrafi go przestraszyć na spacerze. Chyba, że mamy do czynienia że spacerowaniem po ciemku, wtedy Ernest nie czuje się komfortowo. Szybko załatwia swoje potrzeby fizjologiczne i chce tylko wrócić do bezpiecznego boksu.

Nie wchodzi zbyt często w interakcje z człowiekiem, chyba, że ten zatrzyma się i usiądzie. Wtedy Ernest nie traci okazji, aby zająć miejsce na kolanach. Nie zwraca uwagi na innych przechodniów czy rowerzystów. Wyraża zainteresowanie i zaciekawienie psami mijanymi na spacerach, ale nie wyrywa do nich. Reaguje na słowne komendy.

Nie był zapoznawany z innymi psami, więc nie wiemy, jak na nie zareaguje. Jest nimi bardzo zainteresowany i zaciekawiony. Z obserwacji wynika, że ma dominujący charakter i potrafi być impulsywny, więc trzeba być ostrożnym w kontaktach z innymi psami. W schronisku mieszka w pojedynczym boksie.

Przez ostatni czas dobrze poznał się ze swoim wolontariuszem i czyni spore postępy. Daje się zakroplić, nie ma też problemu z ubieraniem.

Ernest to pogodny psiak, który jest w trakcie swojej przemiany. Przyszedł do schroniska jako aktywny pies, dający upust swojej energii w boksie i na spacerach. Z biegiem czasu zaczyna zachowywać się spokojniej i rozważniej. Należy jednak mieć na uwadze, że przed Ernestem i jego opiekunem nadal dużo pracy.

Ernest szuka człowieka, który zagwarantuje mu długie i aktywne spacery. Jest psem szybko uczącym się, który potrzebuje jedynie człowieka, który jest cierpliwy i jasno postawi granice. Przyszła rodzina musi wyznaczyć mu jasne i konkretne zasady, które będą przestrzegane i egzekwowane. Cierpliwość i konsekwentne postępowanie umożliwi wypracowanie dobrych relacji między Ernestem a adoptującym.

Ernest jest wysterylizowany i gotowy do adopcji.

*Powyższy opis został stworzony na podstawie obserwacji zachowania psa w schronisku. Należy mieć świadomość, że po adopcji zachowanie psa może ulec zmianie

 

P-5303/22

Opis

Płeć
Pies
Wielkość
Średni
Wiek
1-8 lat
Sierść
Krótka