Do adopcji

Do adopcji

Jest 24 zwierzaków

Pokazano 1-24 z 69 pozycji

Aktywne filtry

 • Doria

  Doria (nr rej. P-4312/20) to suczka w typie owczarka niemieckiego, urodzona w około 2012 r. Doria to pozytywna, radosna i proludzka sunia. Nie ma oporów w nawiązywaniu znajomości i rozdawaniu buziaków nowo poznanym osobom  Na spacerach Doria zazwyczaj idzie ładnie i na luźnej smyczy, chyba że na horyzoncie pojawi się jakiś pies. Pojawia się u niej wówczas duże pobudzenie. Oprócz tego na spacerze dużo węszy, eksploruje teren i załatwia swoje potrzeby. Ładnie reaguje na przywołanie. Na ten moment szukamy jej domu, w którym będzie jedynakiem. Doria potrafi przeskoczyć wysokie ogrodzenie, dlatego nie wchodzi w grę zostawianie jej w ogrodzie bez nadzoru. 

 • Iskra

  Iskra (nr rej. P-1940/16)  to sunia urodzona w 2015 r. W schronisku od września 2016r. To szalona i bardzo zwinna sunia. Na spacerach ciągnie do przodu, jednak jest to do wypracowania. Jest mądra, towarzyska. Nieufna do mężczyzn, niestety nie  toleruje dzieci. Swój boks dzieli z samcem, z którym dobrze się dogaduje. Potrzebuje dużej dawki aktywności.

 • Lena

  Lena 2 (nr rej. P-4320/20)  to  sunia urodzona w marcu 2020r. Już jako młode szczenię była szalona, nieokiełznana, ciężko jej było ustać w miejscu. Sunia ma duże problemy z emocjami. Ma niespożyte pokłady energii, szybko się rozprasza, jest okropną histeryczką. Na spacerach Lena prze do przodu jak lokomotywa. Wymaga nauki zachowywania czystości w domu. 

 • Ziaja

  Ziaja (nr rej. P-3765/19)  jest suczką urodzoną w 2017 roku. Przy pierwszym spotkaniu wydaje się być bardzo nieufna, ale to tylko pozory. Ziaja doskonale daje się prowadzić na smyczy. Zna takie komendy jak ''siad'' i ''daj łapę''. Jest bardzo mądrym psem, a dalsza nauka na pewno nie będzie sprawiać przyszłym opiekunom żadnych problemów. Ziaja jest w pewnym stopniu negatywnie-nieufnie nastawiona do mężczyzn. Jest aktywnym psem, do tego niesamowicie zwinnym i kombinującym. Potrafi przeskakiwać nawet bardzo wysokie ogrodzenia. Ziaja ma poprawne relacje z innymi psami, nie wszczyna awantur. Jednak ten stan rzeczy zmienia się, gdy w grę wchodzi jedzenie. 

 • Zofinka

  Zofinka (nr rej. P-2076/16)  to sunia urodzona w około 2010 roku. Miała nieoperacyjny uraz kości biodrowej, przez co zdarza jej się kuleć na tylną łapkę, co jednak nie przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu. 

  Jest bardzo wesoła i uwielbia zabawę. Na spacerze tryska energią. Jest bardzo mądra, szybko się uczy (zwłaszcza gdy pojawia się zachęta w postaci smaczków). Bardzo dobrze dogaduje się z kolegą z boksu, chętnie się z nim bawi. Lubi być w centrum uwagi człowieka i uwielbia być głaskana i przytulana.

 • Colin

  Colin (P-2462/17)  to energiczny i otwarty pies w typie teriera. Urodzony ok. 2014r. Trafił do schroniska w lipcu 2017r. Człowieka lubi i owszem, ale człowiek nie jest jego całym światem. To pies partner, nie przylepa. Jest ciekawy człowieka, obserwuje, jest kontaktowy. Nie oczekuje i nie wymusza, ale wiele radości sprawia mu każdy gest w jego kierunku. W relacjach z psami jest spokojny. Unika zaczepek ale broni swojej przestrzeni. Colin wie, że jeszcze wszystko przed nim. czeka na swoją szansę. czeka na swój nowy dom. Jest wykastrowany i gotowy do adopcji.

  Powyższy opis został stworzony na podstawie obserwacji zachowania psa w schronisku. Należy mieć świadomość, że po adopcji zachowanie psa może ulec zmianie.

 • Dolan

  Dolan (nr rej. P-4504/21) jest urodzony około 2011 roku.

  Jak na swój wiek jest bardzo dziarski, energii pozazdrościłby mu niejeden młodzieniaszek

  Na spacerach skupia się głównie na węszeniu, bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie.

  Dolan nie jest psem, który domaga się dużej ilości czułości, nie pcha się też na kolana.

  To indywidualista, ale od czasu do czasu lubi pieszczoty.

  Jego stosunek do psów bywa różny, ale Dolan jest raczej typem jedynaka i nie przepada za psim towarzystwem. 

 • Donator

  Donator (nr rej. P -4346/20) urodził się w 2018r. przywieziony do schroniska 13.10.2020r z ul. Broniewskiego. Donator to młody pies w typie teriera sięgający ponad kolano. Jest bardzo przyjazny i proludzki, bardzo mocno się ekscytuje  kiedy pojawia się wolontariusz -"idziemy, idziemy już?", aż do momentu wyjścia po za teren schroniska. W zacisznym miejscu szybko się wycisza, a po krótkim spacerze przestaje ciągnąć na smyczy i ładnie idzie na niej penetrując teren. Po wyjściu na zewnątrz szybciutko załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, więc jest szansa na utrzymanie czystości w domu. Na spacerze nie zapomina o człowieku i co jakiś czas odwraca głowę i sprawdza jego obecność. Reaguje na imię i przywołanie. Ze spaceru na spacer coraz lepiej radzi sobie z emocjami i jest spokojniejszy, jednak wymaga pracy i ułożenia. Nie zna komend. Bardzo lubi głaskanie, skacze przednimi łapami na człowieka i nastawia się do miziania. Do schroniska trafił bardzo wychudzony. Na inne psy reaguje  bardzo entuzjastycznie. Nie lubi zgiełku i hałasu ruchu ulicznego, robi się wtedy pobudzony, jednak w zacisznym miejscu szybko się uspokaja i wycisza. Nie wykazuje oznak agresji. Jest wielkim pieszczochem, potrzebuje człowieka, który zapewni mu długie spacery. Jest wykastrowany i gotowy do adopcji.
  * Powyższy opis został stworzony na podstawie obserwacji zachowania psa w schronisku. Należy mieć świadomość, że po adopcji zachowanie psa może ulec zmianie.

 • Dżamal

  Dżamal (nr rej. P-3180/19) to niezwykłej urody pies, urodzony w około 2011 roku. To duże, fajne psisko, które szybko łapie kontakt z człowiekiem. Zna podstawowe komendy typu 'siad', 'daj łapę', czasem też daje głos. Z racji swoich gabarytów jest psem silnym, absolutnie nie toleruje innych psów. Zauważyliśmy, że Dżamal boi się dużych samochodów, hałas ewidentnie mu nie służy, natomiast całkiem nieźle znosi jazdę autem. Jedyną wadą Dżamala jest... nadprodukcja śliny. Rozdaje naprawdę soczyste całusy.

 • Elik

  Elik (nr rej. P-2708/17)  to psiak sięgający pod kolano, urodzony w około 2010 roku. Przyjechał do schroniska 29.12.2017r z ul. Eliasza. Jest bardzo radosny i energiczny. Uwielbia długie spacery. Nie jest on agresywny w stosunku do ludzi, ale ceni sobie swoją przestrzeń. Lubi, gdy człowiek okazuje mu swoje zainteresowanie, jednak gdy ma już dość, potrafi werbalnie to zasugerować. Elik nie przepada za psami tej samej płci, na które reaguje w różnoraki sposób (od zwykłego powarkiwania do skakania z zębami). Z suczkami dogaduje się dobrze.

  Nienawidzi wizyt u weterynarza. Nie da się zbadać dobrowolnie.

 • Faja

  FAJA ( nr rej. P – 4449/21) urodzona prawdopodobnie w 2015r.

  Sunia źle znosi dłuższe zamknięcie w boksie.

  Schroniskowe hałasy też nie wpływają na nią pozytywnie.

  Faja przy wychodzeniu na spacer jest mocno pobudzona. Szczeka do psów, strasznie ciągnie na smyczy.

  Na spacerze wycisza się. Widać wyraźnie, że potrzebuje częstych spacerów, wybiegania się, pracy węchowej.

  Podczas spaceru nie reaguje na ruch uliczny, na mijanych ludzi. Raz tylko ożywiła się na widok mijanego w oddali dziecka.

  Wyglądało to raczej na reakcję pozytywną, tak jakby lubiła dzieci.

  Jest bardzo czujna i pilnuje się opiekuna.

  Na każdą zmianę kierunku marszu błyskawicznie reaguje i podąża za człowiekiem.

  Reaguje na swoje imię. Natychmiast przybiega na zawołanie. Zna komendę siad.

  Wszystko wygląda idealnie do momentu spotkania na spacerze innego psa.

  Wtedy Faja momentalnie nakręca się, zaczyna piszczeć, szczekać, szarpać się na smyczy.

  Sunia spokojnie znosi zabiegi pielęgnacyjne

 • Frank

  Frank (nr rej. P-3715/19)  to pies urodzony w około 2009 roku. Do Schroniska trafił 29.07.2021r z ul. Jana Pawła II. Mimo wieku jest pełen energii oraz krzepy. Potrzebuje długich oraz częstych spacerów na których zachowuje się jak młody, pełen sił pies. W stosunku do ludzi jest łagodny i przyjazny. Ma raczej kiepskie relacje z innymi psami, schroniskowe warunki też nie sprzyjają ich poprawie. Frank nakręca się na szczekające psy, także na spacerach. Na smyczy chodzi całkiem dobrze, jednak trwa to do momentu aż nie zobaczy na horyzoncie innego psa czy nie wyczuje bardzo ciekawego zapachu - wtedy potrafi nagle i mocno pociągnąć. Nie straszny mu ruch uliczny, ignoruje przejeżdżające rowery.

 • Grey

  Grey (nr rej. P-3668/19) to piesek, urodzony około 2013 roku.

  Pomimo, że zza krat potrafi obszczekać obce osoby w kontakcie bliskim z człowiekiem pokazuje swoją wrażliwość.   Na spacerach Grey nie ciągnie ale zdarza mu się emocjonalnie reagować na inne psy.
  Lubi jazdę autem. W domu tymczasowym utrzymywał czystość, dogadywał się z psem rezydentem. Ze spokojem zniósł kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne. To pies, który jak zaufa człowiekowi, to odda mu całego siebie.

   

 • Grysik

  Grysik (P-3926/19) to psiak urodzony prawdopodobnie w maju 2019 r.

  Wymaga stanowczego i opanowanego opiekuna, który z nim będzie pracował.

  Na spacerach chodzi ładnie na smyczy, uwielbia zabawy z człowiekiem i jest mocno na nim skupiony.

  Dogaduje się z suczką z którą stoi na wybiegu, jednak na widok innych psów na spacerze mocno się ekscytuje.

  Jest mu potrzebny opanowany człowiek i spokojne miejsce, żeby dalsza praca przynosiła efekty. 

 • Kornel

  Kornel (P-4244/20) urodził się prawdopodobnie w 2012 roku.

  To pełen radości pies.

  Uwielbia się przytulać, uwielbia być głaskany.

  Gdy widzi człowieka skacze z radości, kręci się i chce dawać buziaki.

  Bardzo lubi, gdy poświęca się mu uwagę, jednak nie jest natrętny.

  Nie boi się gwaru miasta.

  Grzecznie podróżuje samochodem.

  Jest bardzo towarzyski do psów.

  Na smyczy chodzi ładnie, choć czasami potrafi pociągnąć, gdy zobaczy innego psa, by się z nim przywitać.  

 • Marks

  Marks (nr rej. P-3000/18) jest dużym psem, urodzonym w około 2013 roku.

  Marks dał się nam poznać jako świetny psiak, bardzo skoncentrowany na człowieku, z przyjemnością wykonujący wszystkie polecenia.

  Ładnie chodzi na smyczy, jednak jest silny i trzeba mieć to na uwadze, bo zdarza mu się szarpnąć do innego psa.

  W boksie mieszka z suczką i dobrze się dogadują.

  Poza schroniskiem różnie reaguje na psy – czasem mija je lekko zainteresowany, czasem się do nich rzuca.

  Miewa problemy z opanowaniem swoich emocji, ale wystarczy stanowczo zwrócić mu uwagę i po chwili się opanowuje.

  Bardzo ładnie wycisza się przy twardym gryzaku.

  Nie jest zbyt pewny siebie, powinien trafić do kogoś, kto będzie go mądrze wspierał.

  Na razie to jeszcze duży dzieciak- trochę roztargniony, trochę nieokrzesany, trochę zagubiony.

 • Parko

  Parko (nr rej. P-4288/20) pies w typie teriera, urodzony w około 2018 r.

  Patrząc na niego każdy zachwyca się jego urodą i słodkimi oczami, jednak pod skórą ma małego diabełka, którego przyszły opiekun będzie musiał okiełznać.

  Parko jest psem bardzo żywiołowym, który szybko, niezdrowo się nakręca.

  Wymaga opiekuna spokojnego i stanowczego, który nie da sobie wejść na głowę.

  Mile widziane doświadczenie w pracy z psami, bo Parko zdecydowanie nie jest psem dla laika.

  Absolutnie nie polecamy go do domu z dziećmi.

  Ma także bardzo negatywne nastawienie do innych psów, również suczek, co dosadnie okazuje gdy napotka jakiegoś psa.

  Na spacerach uwielbia węszyć, biegać i skakać.

  Choć bardziej niż ruch, woli chyba czułości.

  Uwielbia być głaskany, przytulać się i siedzieć na kolanach.

 • Preston

  Preston (nr rej. P-3510/19) to pies wyglądający na mieszankę sznaucera.

  Urodził się około 2016 roku.

  Preston ma bardzo hardy charakter, strach okazywał pokazując zęby.

  Był spięty, nerwowy i zdystansowany.

  Pomagaliśmy oswoić mu się z sytuacją.

  Trzeba było obrać taktykę „nic od Ciebie nie chcę”.

  Na spacerach dużo węszy ale też lubi się wygłupiać, często się tarza i właśnie wtedy są takie momenty gdy chce czułości, zaczepia, domaga się, wokalizuje, widać, że czuje się zrelaksowany.

  Preston kocha wodę.

  Nie lubi wizyt u weterynarza.

  Do obcych ludzi w dalszym ciągu woli trzymać dystans, nie jest to pies, który interesuje się każdym człowiekiem.

  Jeśli coś zakłóca jego spokój, potrafi wyszczerzyć zęby.

  Z potencjalnym domem na pewno będzie musiał się oswoić już przed adopcją.

  Nie polecamy do domu z dziećmi.

  W stosunku do innych psów jest opanowany, ale nie dąży do kontaktu, raczej go unika, omija psy na swojej drodze.

  Boi się wsiąść do samochodu.

 • Pułkownik 2

  Pułkownik 2 (nr rej. P-1873/16) to biało-rudy pies urodzony w około 2010 roku. Reaguje na podstawowe komendy, ładnie chodzi na smyczy i uwielbia wodę. Jest psem, który od przyszłego opiekuna wymaga systematycznej pracy i umiejętności odczytywania sygnałów, które daje. Dodatkowo opiekun musi być osobą zdecydowaną i odpowiedzialną, która odpowiednio poprowadzi psa. Do innych psów na początku nastawiony jest dość wrogo. Stosunek do ludzi jest ostrożny, szczególnie do mężczyzn, wymaga poświęcenia większej uwagi i ograniczonego zaufania. Pułkownik, to pies, który zyskuje przy bliższym poznaniu, a jego agresywna strona okazuje się strachem przed nieznanym i niepewnością. Kiedy zaufa jest oddany, posłuszny i wiernie towarzyszy.

 • Sajgon

  Sajgon (P-4135/20) to psiak w typie owczarka niemieckiego, urodzony w około 2012 roku.

  Sajgon prawie nie widzi.

  Zrobił ogromne postępy, już z radością daje założyć sobie smycz, by móc opuścić boks i wyjść na spacer.

  Teraz to radosny, uwielbiający głaski i kontakt z człowiekiem pies.

  Uwielbia spacery, podczas których człowiek niestety schodzi na dalszy plan, bo przecież ten ogrom zapachów jest ważniejszy.

  Mimo dojrzałego wieku Sajgon lubi zabawki, wystarczy dać mu do gryzienia szarpak lub piłkę, a chłopak biega jak młodziak.

  Sajgon mimo swojej niepełnosprawności, bardzo dobrze sobie radzi poza schroniskiem, używa pozostałych zmysłów.

  Słucha komend opiekuna, który informuje o przeszkodzie przed nim.

  Nie lubi, gdy ktoś bez wcześniejszego ostrzeżenia zbliża się do niego z prawej strony (jego prawe oko jest całkowicie niewidome) może wówczas lekko, ostrzegawczo podgryźć.

  Sajgon nie reaguje na zaczepki innych psów, są dla niego obojętne.

  Czasem na spacerach, gdy wyczuje psa, który mu odpowiada potrafi ostro pociągnąć.

 • Sokół

  Sokół (nr rej. P-2949/18) to pies urodzony w 2015 r.

  Ze względu na swoją ciężką przeszłość nie jest idealny, jest natomiast bardzo mądry i szybko robi postępy.

  Bardzo szybko nauczył się chodzić na smyczy, jeżeli zdarza mu się pociągnąć to odwraca się i uśmiecha z zakłopotaniem.

  Praktycznie nie zwraca już uwagi na przechodniów i przejeżdżające samochody/rowery.

  Nad reakcją na inne psy na spacerach jeszcze pracujemy.

  Z psami, które miał szansę poznać dogaduje się dobrze, ale ważniejszy jest dla niego człowiek.

  Jest psem silnym i energicznym, uwielbia bawić się zabawkami.

  Nie ma problemu z jazdą samochodem.

  Na jego zaufanie trzeba zapracować, jednak naprawdę warto.

  Sokół próbuje odstraszyć ludzi warczeniem i szczekaniem, ponieważ boi się że ktoś znowu go skrzywdzi.

  Po przełamaniu pierwszych lodów okazuje się, że ma duże, kochające psie serce.

 • Sylwek

  Sylwek (nr rej. P-1842/16) to psiak urodzony około 2007 roku.

  Jest to energiczny pies, na spacerach prze do przodu jakby zapominał o swojej metryce.

  To pies spokojny, nie narzucający się człowiekowi, grzeczny, żyjący w swoim psim świecie , łasy na smaczki.

  Sylwek to wesołek, po bliższym poznaniu z człowiekiem okazuje mu radość i przychodzi po głaski.

  Potrzebuje jedynie ciepłego kąta aby wygrzać kości, spacerów i odrobiny zainteresowania człowieka.

  Sylwuś poszukuje spokojnego , odpowiedzialnego domu, który uszanuje jego poczucie psiej indywidualności.

  W schronisku dogadywał się zarówno z samcem i z suczką z którymi dzielił boks.

 • Velvet

  Velvet (nr rej. P-3579/19) urodził się około 2008 roku.

  Żywiołowo okazuje swoją radość przy powitaniu.

  W ekscytacji łapie zębami za ręce, nie robiąc jednak przy tym krzywdy.

  Na początku trochę ciągnie na smyczy, ale potem się uspokaja, dostosowując się do tempa narzuconego przez człowieka.

  Zna podstawowe komendy, ale czasem się niecierpliwi.

  Uwielbia zabawy polegające na bieganiu i wzajemnym ściganiu się.

  Nie domaga się pieszczot.

  Velvet uwielbia spacery podczas których nieustannie węszy i odkrywa.

  Nie wykazuje specjalnego zainteresowania ludźmi, których spotyka po drodze.

  W kontaktach z innymi psami należy zachować ostrożność, ponieważ Velvet nie potrafi się z nimi porozumieć.

  Potrzebuje stabilizacji i spokoju.

  Życie w warunkach schroniskowych wprowadza w nim niepokój, nakręca go i sprawia, że ciężko mu zapanować nad swoimi emocjami.

  Wszechobecny hałas i odizolowanie frustruje go.

 • Fela

  Fela ( nr rej. P-4474/21) urodzona w 2011r.

  Na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać po niej wieku.

  Lubi towarzystwo człowieka i spacery.

  W stosunku do innych psów wykazuje cechy dominujące.

  Każdego mijanego psa uważnie obserwuje i chętnie obszczekuje.

  Na spacerach chodzi ładnie, nie ciągnie, reaguje na przywołanie.

  Pilnuje się, sprawdza co jakiś czas czy się za nią idzie.

  Fela jest chora - ma nowotwór płuc. Możliwe są przerzuty.

  Dlatego długie spacery nie są wskazane - trzeba bacznie obserwować, czy nie traci oddechu i nie męczy się za bardzo.

  Wskazane są przerwy co 10-15 minut, żeby mogła odsapnąć.