Adoptować pieska, czy też nie...

Skoro podejmujesz decyzję, by przygarnąć psa ze schroniska, najprawdopodobniej jesteś osobą dobrą o wrażliwym sercu i masz szczerą chęć pomocy psu, którego los boleśnie doświadczył. To postawa bardzo piękna i godna szacunku. Pamiętaj każdy pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz go mądrą miłością odpłaci Ci tym samym. 

Dział Psy do adopcji i Psy szczególnej troski to miejsca dla tych, którzy szukają swojego przyjaciela wśród naszych podopiecznych. Wybór z tak licznego grona, tego jedynego psa, nie jest prosty. Pamiętaj, że tylko w bezpośrednim kontakcie można ocenić, czy wzajemne relacje są właściwe. 

Jeśli zainteresuje Cię jeden z prezentowanych przez nas pupili, upewnij się telefonicznie, czy jest u nas nadal. Aby uzyskać taką informację podaj numer i imię psa. Od pracownika otrzymasz szczegółowe informacje o przebiegu procesu adopcyjnego. Każda adopcja jest inna, czas trwania procedury jest uzależniony indywidualnie od potrzeb i usposobienia zwierzęcia. Pomożemy  ci przejść wszystkie etapy przed adopcją i będziemy wspierać po adopcji. 

Uwaga : Nie prowadzimy zaocznej adopcji, ani nie rezerwujemy pupili. Każdy adoptujący musi osobiście uczestniczyć w całym procesie adopcyjnym. Nie oddajemy psów "na łańcuch". Psy przekazujemy do domów, które są w stanie zapewnić im lepszą opiekę i warunki bytowe niż nasze schronisko.
Chęć posiadania psa nie zwalnia od odpowiedzialności!

Wiadomo że pies zawsze kocha swego opiekuna, dlatego być może tak wielu spośród nas decyduje się przygarnąć pieska. Ale czy robimy to mądrze? Jak często do wynajętego mieszkania chcemy wprowadzić psa nie pytając o zgodę właściciela. Właśnie straciliśmy pracę i na pocieszenie bierzemy sobie pieska. Lub też inna sytuacja – jak często zastanawiamy się przed przyprowadzeniem zwierzęcia do domu – czy nikt nie jest uczulony. Lekceważące podejście do takich sytuacji i zbywanie ich jakże popularnym „jakoś to będzie” nie jest dobre dla psa. Za nasze nieodpowiedzialne decyzje zawsze płaci zwierzę. Porzucenie, zwrot do schroniska - to ogromna trauma dla psa. Jeżeli kochasz zwierzęta, podchodź odpowiedzialnie do faktu ich posiadania.

W Schronisku do adopcji każdego psa podchodzimy indywidualnie. Procedura adopcyjna i jej przebieg są uzależnione od charakteru i predyspozycji psa. Każdorazowo o zastosowanej procedurze decyduje Kierownik Schroniska.
ANKIETA PRZEDADOPCYJNA