Adoptować zwierzaka, czy też nie…

Skoro podejmujesz decyzję, by przygarnąć zwierzaka ze schroniska, najprawdopodobniej jesteś osobą o wrażliwym sercu i masz szczerą chęć pomocy zwierzęciu, którego los boleśnie doświadczył. To postawa bardzo piękna i godna szacunku. Pamiętaj, każde zwierzę potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz je mądrą miłością odpłaci Ci tym samym. 

Działy: Psy do adopcji, Psy szczególnej troski i Koty do adopcji to miejsca dla tych, którzy szukają swojego przyjaciela wśród naszych podopiecznych. Wybór, z tak licznego grona, tego jedynego zwierzaka nie jest prosty. Zawsze zapytaj Pracowników naszej Placówki o charakter zwierzaka, a w przypadku psów bezwzględnie skorzystaj z możliwości bezpośredniego kontaktu, podczas którego będzie można ocenić czy wzajemne relacje są właściwe.  

Jeśli zainteresuje Cię jeden z prezentowanych przez nas pupili, upewnij się telefonicznie czy nadal u nas przebywa. Aby uzyskać taką informację podaj numer i imię zwierzaka. Pracownik udzieli szczegółowych informacji na temat przebiegu procesu adopcyjnego. Każda adopcja jest inna, czas trwania procedury jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i usposobienia zwierzęcia. Pomożemy Ci przejść wszystkie etapy przed adopcją i będziemy wspierać po adopcji. 

Uwaga : Nie prowadzimy zaocznej adopcji, nie rezerwujemy pupili. Każdy adoptujący musi osobiście uczestniczyć w całym procesie adopcyjnym. Zwierzęta przekazujemy do domów, które są w stanie zapewnić im lepsza opiekę i warunki bytowe niż nasze Schronisko. Nie oddajemy psów „na łańcuch”.
Chęć posiadania psa nie zwalnia od odpowiedzialności!

Wiadomo że pies zawsze kocha swego opiekuna, dlatego być może tak wielu spośród nas decyduje się przygarnąć pieska. Ale czy robimy to mądrze? Jak często do wynajętego mieszkania chcemy wprowadzić psa nie pytając o zgodę właściciela. Właśnie straciliśmy pracę i na pocieszenie bierzemy sobie pieska. Lub też inna sytuacja – jak często zastanawiamy się przed przyprowadzeniem zwierzęcia do domu – czy nikt nie jest uczulony. Lekceważące podejście do takich sytuacji i zbywanie ich jakże popularnym „jakoś to będzie” nie jest dobre dla psa. Za nasze nieodpowiedzialne decyzje zawsze płaci zwierzę. Porzucenie, zwrot do schroniska - to ogromna trauma dla psa. Jeżeli kochasz zwierzęta, podchodź odpowiedzialnie do faktu ich posiadania.

W Schronisku do adopcji każdego psa podchodzimy indywidualnie. Procedura adopcyjna i jej przebieg są uzależnione od charakteru i predyspozycji psa. Każdorazowo o zastosowanej procedurze decyduje Kierownik Schroniska.
ANKIETA PRZEDADOPCYJNA PIES

ANKIETA PRZEDADOPCYJNA KOT