Krótki opis

Oskar (nr rej. P-5170/22) pies, urodzony czerwcu 2014 r., przyjechał do Schroniska z ul. Podlaskiej w dniu 29.06.2022 r.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Oskar

Krótki opis

Oskar (nr rej. P-5170/22) pies, urodzony czerwcu 2014 r., przyjechał do Schroniska z ul. Podlaskiej w dniu 29.06.2022 r.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Oskar nr rej. P-5170/22 - ur. ok. 2014 (obecnie 8 lat). Duży pies w typie owczarka niemieckiego. Przyjechał do schroniska 29 czerwca 2022 r. z ul. Podlaskiej.

 

Oskar to piękny, zrównoważony i energiczny duży pies. Szybko się uczy. Ma doskonały węch oraz instynkt gończy. Ładnie buduje relację z człowiekiem i jest wobec niego bardzo przyjazny. Jest bardzo spragniony kontaktu z ludźmi i innymi psami. Od początku podchodzi po głaskanie i delikatnie się wtula.

Wydaje się, że nie potrafił chodzić lub nie był przyzwyczajony do obroży i smyczy. Jego zachowanie może wskazywać na to, że był trzymany na zamkniętej posesji  lub na łańcuchu, bez stałego kontaktu ze światem zewnętrznym, innymi psami i ludźmi. Obecnie bardzo ładnie i spokojnie spaceruje. Napiera przy wychodzeniu przez bramkę boksu czy wybiegu. Pracujemy nad tym.  Ekscytuje się przy przechodzeniu obok innych boksów. W sytuacji kiedy czuje się zagrożony potrafi ostrzegawczo szczeknąć lub warknąć.

Na spacerach jest w stanie się wyciszyć i zrelaksować. Ożywia się na widok innych psów i stara się przyjaźnie przywitać z każdym z nich.  Pragnie kontaktu. Wygląda na to, że niewiele miał wcześniej okazji do nauki savoir- vivre psiego przywitania dlatego czyni to całym sobą. Uczymy go powściągliwości. Na chwilę obecną jest psem  pozytywnie nastawionym do innych czworonogów. Do tej pory pięknie dogadywał się na spacerach z kilkoma. W lesie spaceruje bardzo spokojnie, wręcz dostojnie. Często węszy i znaczy teren. Wyczuwa dzikie zwierzęta.

Początkowo wszystkiemu się dziwił. Bał się odgłosów samochodów i wchodzenia do rzeczki. Odmawiał przejścia przez kałuże. Zachowywał się tak, jakby nie wychodził na spacery, albo bardzo długo ich nie miał. Nie reaguje na przejeżdżające rowery i ruch uliczny. Wszystko go dookoła interesuje.

Załatwia swoje potrzeby fizjologiczne na spacerach i w boksie. Niewykluczone, że początkowo będzie potrzebował treningu czystości, chociaż zachowywał czystość w budynku szpitaliku, kiedy tam przebywał po kastracji.

Jeszcze nie był sprawdzany na koty i dzieci, ale przy przechodzącej wycieczce przedszkolaków,  usiadł i cierpliwie czekał aż dzieci przejdą.

Bardzo spokojnie poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym sierści, skubaniu czy szczotkowaniu oraz aplikowaniu kropli przeciw kleszczom. Lubi być głaskany i przytulany. Nie lubi gdy się dotyka jego łap oraz kiedy człowiek gwałtownie podnosi ręce. Jeszcze nie potrafi dzielić się zabawkami, które ma w pysku. Dopiero uczymy się bawić. W ramach zabawy najchętniej kładzie się na boku i nadstawia się do głaskania.

Oskar, pomimo tego, że jest nadal nieco wychudzony, jest w dobrej kondycji fizycznej. Przeskoczył płot o wysokości ok. 160 cm. Z racji gabarytów i ekscytowania się nadmiarem bodźców, najlepiej byłoby mu zamieszkać z rodziną  bez małych dzieci, w spokojnej okolicy.

Jest wykastrowany i gotowy do adopcji. To dobry i miły pies, który źle znosi pobyt w schronisku. Nadmiar hałasu, zapachów i ruchu wokół działają na niego pobudzająco. Z pewnością będzie wiernym, zrównoważonym i lojalnym przyjacielem dla kogoś kto go pokocha i da mu szansę na prawdziwy dom.

 

*Opis został stworzony na podstawie obserwacji psa w warunkach schroniskowych. Jego zachowanie może później ulec zmianie.

P-5170/22

Opis

Płeć
Pies
Wielkość
Duży
Wiek
1-8 lat
Sierść
Półdługa