Krótki opis

Sjesta (nr rej. P-4144/20) to suczka urodzona w około 2014 roku.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Sjesta

Krótki opis

Sjesta (nr rej. P-4144/20) to suczka urodzona w około 2014 roku.

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Sjesta (nr rej. P-4144/20) to suczka sięgająca do kolana, urodzona w około 2014 roku. Po raz pierwszy do schroniska trafiła 24.08.2018r. Została adoptowana w kwietniu 2019r. Do schroniska wróciła 21.04.2020 r.

 

Sjesta jest niezwykle silną i żywiołową suczką o mocnym charakterze. Obecnie w Schronisku zalicza się już do grona seniorów, jednak nie daje po sobie tego poznać. Uwielbia spędzać aktywnie czas, dlatego wskazane są dla niej długie spacery. Nowy opiekun powinien codziennie zapewnić jej sporą dawkę ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Sjesta potrafi przeskoczyć wysokie ogrodzenia i należy wziąć to pod uwagę w przypadku domu z ogrodem. Wykazuje się silnym instynktem łowieckim. Gdy trafi na ciekawy trop bądź zapach na spacerze, to oddaje się węszeniu bezgranicznie. Uwielbia eksplorować teren, jednak pilnuje się przewodnika i chętnie robi przerwy na głaskanie. Dobitnie to okazuje, podnosząc łapę i zachęcając do drapania po brzuchu. Jej ulubionymi aktywnościami na spacerze, poza węszeniem, są kąpiele w rzece bądź w kałuży oraz tarzanie się w trawie – chętnie wtedy nadstawia brzuch do głaskania. Od czasu do czasu budzi się w niej szczeniak i Sjesta wtedy zachęca do zabawy: podskakuje, biega, szaleje. Nie straszny jej wiatr, śnieg, deszcz czy burze – Sjesta pójdzie na spacer w każdą pogodę, byle by z człowiekiem. Jak większość psów woli wędrówki w zaciszu lasu bądź łąki, lecz nie przeszkadza jej ruch uliczny, samochody, piesi czy też rowerzyści. Ze względu na umiłowanie do samochodowych przejażdżek, każdy samochód wita radośnie i przy otwartym bagażniku czy drzwiach, próbuje wykorzystać okazję i wskoczyć do środka. Jazdę samochodem znosi ze spokojem – najchętniej wtedy kładzie się na siedzeniu i cierpliwie czeka na koniec podróży. Nie straszne są dla niej schody bądź kładki dla pieszych, pokonuje je sprawnie i szybko. W stosunku do człowieka jest bardzo przyjazna, uwielbia pieszczoty. Jest spragniona kontaktu. Każdego chętnie wita i zaczepia do głaskania, nawet obce osoby mijane na spacerze. Czasami z rozpędu zdarzy się jej podskoczyć do człowieka, aby przywitać się twarzą w twarz albo skraść całusa. Sjesta pilnuje się przewodnika na spacerze. Sprawdza, czy wolontariusz za nią idzie i reaguje na przywołania. Potrafi podać łapę i usiąść. Niestety wszystko się zmienia, gdy na horyzoncie pojawi się pies bądź inne zwierzę. Wtedy należy być bardzo stanowczym i konkretnym oraz wykazać się siłą, ponieważ Sjesta szarpie i wyrywa do mijanych czworonogów. Bardzo się ekscytuje, jest poddenerwowana i pobudzona. Skupia całą swoja uwagę na psie. Przy okazji spaceru z psem w odległości chce kontrolować sytuację i za wszelką cenę zdominować psiego towarzysza, nawet na odległość. Nie jest pewne, czy zachowanie Sjesty do psów jest przejawem agresji, gdyż podczas poprzedniej adopcji mieszkała z młodym samcem. Przy odpowiednim podejściu i prowadzeniu jej złe zachowania można wypracować, jednak trzeba być konsekwentnym i wyznaczyć jasne granice. Bez wystawienia na bodźce bądź rozpraszacze w postaci zwierząt Sjesta potrafi ładnie iść na smyczy. Dopiero gdy coś ją zainteresuje, zaczyna ciągnąć i szarpać jak przysłowiowy parowóz, ale można to skorygować.

Sjesta ze spokojem poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym typu czesanie, zakraplanie przeciwko kleszczom i wszystkie zabiegi u weterynarza znosi bardzo dzielnie. Jest dużym łasuchem, ale ze względu na silną alergię objawiającą się atopowym zapaleniem skóry wymaga dożywotniego leczenie i specjalistycznej, hipoalergicznej karmy. Sjesta jest wysterylizowana i gotowa do adopcji.

*Powyższy opis został stworzony na podstawie obserwacji zachowania psa w schronisku. Należy mieć świadomość, że po adopcji zachowanie psa może ulec zmianie.

P-4144/20

Opis

Płeć
Suczka
Wielkość
Duży
Wiek
powyżej 8 lat
Sierść
Krótka